Serik Gezilecek Yerler


antalya serik gezilecek yerler

[sg_popup id=”1585″ event=”inherit”][/sg_popup]
Serik Antalya iline bağlı bir ilçedir. Antalya il merkezinden 40 kilometre uzaklıkta bulunan Serik, turistik açıdan önemli ilçeler arasındadır. İlçe denizin mavisi ve yeşilin muhteşem tabiatı ile bütünleşmiş bir yer olmakla beraber, denize 7 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.. Tüm bunların yanında tarihi yapıların çeşitliği de burayı çekici kılan bir diğer özelliğidir. Bu yazıda sizlere Antalya Serik gezilecek yerler nerelerdir bunlardan bahsedeceğim. Bu yerler içerisinde direk Serik merkezde olmayan ancak Serik’e yakın yerlerde bulunan gezilecek mekanlar da bulunmakta.

Antalya Serik Gezilecek Yerler

Aspendos Antik Kenti

aspendos antik kenti amfi tiyatrosu
aspendos antik kenti amfi tiyatrosu

Aspendos antik kenti Belkıs köyü sınırları içerisinde yer alan ve Serik ilçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bu antik kent milattan önce 10. yüzyılda Akarlar tarafından kurulmuş ve sonraki dönemlerde de diğer medeniyetler tarafından kullanılmış. Buradaki en önemli yapı zamanında Roma imparatorluğu tarafından yapılan amfi tiyatrodur. Amfi tiyatro farklı zamanlrda birkaç kez onarım görmüştür. Ayrıca Aspendos antik kenti su kemerleri ile de bilinmektedir.

Uçansu Şelalesi

uçansu şelalesi
uçansu şelalesi

Uçansu şelalesi Serik gezilecek yerler açısından nispeten Serik’e biraz daha uzak. Akçapınar köyü sınırları içerisinde bulunan Uçansu Şelalesi, Serik ilçe merkezine 54 kilometre uzaklıktadır. Uçansu şelalesi Toros dağları içerisinden akmaktadır. Şelal üzerinde ayrıca Alara çayında yine rafting yapabilirsiniz. Dinleme tesislerine de ev sahipliği yapan Uçansu şelalesi, Serik gezilecek yerler listesine ekleyebileceğiniz yerler arasında. Burada çok güzel manzara fotoğrafları yakalayabilir, doğa ile iç içe güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Zeytintaşı Mağarası

zeytintaşı mağarası
zeytintaşı mağarası

Zeytintaşı mağarası ise Serik ilçe merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunmakta ve içerisindeki sarkık ve dikitleri ile güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Doğal yerleri gezmeyi seviyorsanız Serik’e kadar gitmişken buraya da bir uğrayabilirsiniz.

Belek

belek
belek

Belek meşhur tatil beldelerinden birisidir. Özellikle lüks otelleri ile yerli yabancı turistlerin yaz tatilleri için tercih ettiği yerler arasında. Burada bulunan oteller ayrıca golf sahaları ile de ön plana çıkmaktadır.

Köprülü Kanyon

köprülü kanyon
köprülü kanyon

Köprülü Kanyon aslında Isparta taraflarından başlayıp Antalya ilinde denize dökülen Köprüçaya ait bir vadidir. Köprülü kanyon özellikle rafting sporu yapmayı sevenler tarafından tercih edilmekte. Buradaki çayın üzerinde 2 adet köprü bulunmakta ve kanyon da ismini bundan almaktadır. Bu nefes kesen doğada güzel fotoğraflar çekinip, doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Serik belediyesinin sitesinden Serik’teki etkinlikler ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Serik’e gelmişken yine Antalya ilinde bulunan Kemer’e de uğramak isterseniz, Kemer gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in