Polonezköy Kahvaltı Mekanları: 7 Farklı Adres


polonezköy kahvaltı

İstanbul aldığı göçler ve bir şehir olarak çoğu ülkeden fazla olan nüfusu ile insanların şikayet ettiği bir yer. Son zamanlarda özellikle buralardan kaçıp, daha sakin, daha doğa ile iç içe yaşamak isteyen insanların arttığını görüyoruz. Ama çoğu İstanbul’dan tamamen kopamıyor bu yüzden yine de yakın yerlere haftasonu giderek biraz rahat nefes alıyor. Polonezköy’de bunlardan bir tanesi. Polonezköy eskiden Polonyalılar’ın yaşadığı ve Beykoz ilçesinde bulunan ve haftasonu kahvaltı yapmak isteyenlerin tercih ettiği mekanlardan. Polonezköy kahvaltı mekanları açısından farklı alternatifleri müşterilerine sunuyor. Peki Polonezköy’de kahvaltı yapmak isteyenler nereye gitmeli? Bu sorunun yanıtını vermeden önce ilk olarak Polonezköy ulaşımı, Polonezköy’e nasıl gidilir, gibi sorulara yanıt verelim. Daha önceki Anadolu yakası gezilecek yerler yazımıza da göz atmak isterseniz bakabilirsiniz.

Polonezköy Nerede?

Polonezköy, İstanbulun Beykoz ilçesine bağlıdır ve İstanbul Boğaziçi kıyılarına yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Aşağıdaki haritadan Polonezköy’ün yerine ait daha detaylı bilgi alabilirsiniz:

Polonezköy’e Nasıl Gidilir?

İstanbul malum Asya ve Avrupa kıyılarını birbirine bağlayan bir köprü konumunda. Bundan dolayı Polonezköy’e Asya tarafında oturanlar gitmek istiyorsa; özel araçları ile gideceklerse Fatih Sultan Mehmet köprüsü üzerinde bulunan Kavacık  yol ayrımından sapıp Acarkent’i de geçtikten sonra tabelaları takip ederek gidebilirler. Avrupa tarafında oturanlar ise Fatih Sultan Mehmet köprüsünü geçtikten sonra yine aynı yolu izleyerek Kavacık yol ayrımından sapıp Polonezköy’e gidebilirler.

Polonezköy Kahvaltı Mekanları

1. Stella, Polonezköy

stella polonezköy kahvaltı
stella polonezköy kahvaltı

Polonezköy’de birçok kahvaltı edebileceğiniz mekanlar bulunuyor. Stella’da bunlardan birisi. Orman manzaralı yeşile doyabileceğiniz bu mekanda, bir çocuk parkı da mevcut. Böylece eğer çocuğunuzla birlikte güzel bir haftasonu kahvaltısı yapmak istiyorsanız çocuk parkı ile ön plana çıkabilir. Ayrıca kahvaltı dışında kendin pişir kendin ye tarzında mangal da yapabilirsiniz. Hfatiçi 08:30 – 21:00 saatleri arasında hizmet veren mekanda full bar da mevcut. Tek kişilik kahvaltının 34 TL ücreti var. Stella aynı zamanda alkollü bir mekan. Kahvaltı menüsü içerisinde kiraz bahçesinden ev reçeli, omlet, odun ekmeği, söğüş salata ve daha fazlası bulunmakta.

2. Polina, Polenezköy

polina kahvaltı
polina kahvaltı

İstanbul kahvaltı mekanları arasında olan Polina, köy biberleri, ev yapımı kahvaltılıkları ile ünlü, Stella gibi yemyeşil bir doğa içerisinde bir Polonezköy kahvaltı adresi. Ayrıca buraya gelenlerin Polina pastalarını da tatmaları öneriliyor.

3. Yeji Dohoda, Polonezköy

Yeji Dohoda Restaurant Polonezköy
Yeji Dohoda Restaurant Polonezköy

Köy kahvaltısı sunan bir başka mekan olan Yeji Dohoda, 18 dönümlük bir bahçe içerisine kurulmuş. Çay içmeyi sevenler için demlik çay ile çay gelmekte. Sigara böreği, bal kaymak ikilisi, patates kızartması gibi kahvaltılıkları mevcut.

4. Köşem Kahvaltı & Mangal, Polonezköy

köşem kahvaltı polonezköy
köşem kahvaltı polonezköy

Polonezköy kahvaltı mekanları arasında olan bir diğer yer Köşem Kahvaltı ve Mangal. Burası da yine yemyeşil bir doğa içerisinde. Serpme kahvaltısı mevcut. Ayrınca bu yeşillikleri arasında hamakları da bulunmakta.

5. Leonardo, Polonezköy

Leonardo Polonezköy Kahvaltı
Leonardo Polonezköy Kahvaltı

Leonardo hafta sonu kahvaltıya gelecek müşterileri için Slav, Polonya, Avusturya, Fransız mutfak kültürlerinden farklı örnekler sunmakta. Açık büfe kahlavtı menüsü olan Leonardo, kiraz ağaçları ile dolu bir mekan.

6. Villa Polonez

Polonezköy kahvaltı - villa polonez
Polonezköy kahvaltı – villa polonez

Polonezköy kahvaltı mekanları arasında bir diğer alternatif Villa Polonez. Alkolsüz bir mekan olan Villa Polonez’de iki kişilik kahvaltı ortalama 135 Tl. Seyri Caddesinde yer alan mekan, haftaiçi 09:00 – 22:00 saatleri arasında açık.

7. Bamboo Cafe Restaurant

bamboo cafe & restaurant polonezköy
bamboo cafe & restaurant polonezköy

Bamboo cafe Ressam Mehmet caddesi üzerinde yer alıyor ve kendin pişir kendin ye mekanlarından birisi. İstanbul’da haftasonu kahvaltı yapılacak mekanlar arasında yer alan Bamboo cafe, iki kişilik kahvaltı için ortalama 60 Tl gibi bir ücret ödeyebilirsiniz. Haftaiçi 09:00-03:00 saatleri arasında hizmet vermekte. Köy kahvatlısı menüsü bulunmakta ve içerisinde, sahanda yumurta, bal tereyağı, özel baharatlı tulum peyniri, sınırsız çay ve daha fazlası bulunmakta.

Polonezköy kahvaltı ücretleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız menüleri buradan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in