Stella Polonezköy: Kahvaltı, Mangal, Piknik


Stella Polonezköy'de neler yapılır

Mangal yakmak, yeşillikler içerisinde kahvaltı etmek ve doğada güzel bir gün geçirmek isteyenlerin son yıllardaki en popüler tercihleri arasında yer alan Polonezköy, çok sayıda mekânı ile uzun yıllardır yerli turistlerin olduğu kadar yabancı turistlerin de yoğun ilgisini çekiyor. Polonezköy’de yer alan Stella Dohoda Restoran ise her geçen yıl daha fazla sayıda misafire ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Tabiat Parkı’nın yer aldığı vadiye bakan oldukça geniş bir alana kurulan Stella Polonezköy, meyve ağaçlarıyla süslü bahçesi ile gelenlerin büyük beğenisini topluyor.

Stella Dohoda Restoran
Stella Dohoda Restoran

Stella Polonezköy 

Polonezköy’de yer alan en popüler mekanlardan birisi olan Stella, 1967 yılından bu yana hizmet vermeye devam ediyor. Çok sayıda piknik masası, hamaklar, çardaklar ve yemyeşil alanları ile doğanın tadını çıkarmak istediğiniz her an Polonezköy’ün bu nadide mekânı sizi büyük bir alçakgönüllülük ile ağırlıyor.

Hafta sonları Polonezköy’e geldiğiniz zaman arabanızı park edebilecek bir yer bulmak oldukça zor. Fakat Stella Polonezköy restoranda bu tarz bir sorun yaşamıyorsunuz zira oldukça geniş bir otoparka sahip. En kalabalık zamanlarında bile oturacak bir yer bulabileceğiniz alanda ağaçların altına serili hamaklarda dinlenirken bir yandan da mangal yapma keyfini sürebilirsiniz.

Stella Polonezköy
Stella Polonezköy

Kalabalık bir mekân olmasına rağmen geniş bir alana yayıldığından ötürü masalar da alana serpiştirilmiş şekilde bulunuyor. Bu sayede sevdiklerinizle birlikte rahatlıkla vakit geçirebilirsiniz. Geniş alanından ötürü Stella Polonezköy’ü açık havada yapmayı planladığınız doğum günü partileriniz için ideal bir tercih olarak da düşünebilirsiniz.

Yemyeşil bir arazide rahat rahat yayılabildiğiniz ender mekanlardan olan Stella Polonezköy’de mangal kömürlerinin önceden yakılarak getirilmesinin ise mangal yaparken çevrenizin çok fazla duman altı olmasının önüne geçtiği söylenebilir.

Stella Polonezköy’de yiyecek ve malzeme tedariki gelen misafirlere bırakılıyor. Bu nedenle mekâna gelmeden önce etlerinizi, mangallık malzemelerinizi ve içeceklerinizi eksiksiz şekilde yanınıza aldığınızdan emin olun. Kişi başı ücretinizi ödedikten sonra giriş yapabileceğiniz yeşil alanda tabak, bardak, masa örtüsü, maşa ve benzeri malzemeleri ise alanda yer alan bölmelerden alabilir ve kendi masalarınıza götürebilirsiniz.

Stella Polonezköy kahvaltı
Stella Polonezköy kahvaltı

Stella Polonezköy’de yeşillik alanda kendi kendinize mangal yapma fırsatına sahipken dilerseniz mekânın en ünlü yemeği olan Stella böreğinin de tadına bakabilirsiniz.

Stella Polonezköy Kahvaltı 

Stella Polonezköy’e öğle vakitlerinden ziyade sabah kahvaltısı için gitmek istiyorsanız serpme kahvaltı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ortalama 36-40 TL arasında değişen kişi başı serpme kahvaltı opsiyonları ile her bütçeye uygun olan serpme kahvaltıda çayı da sınırsız olarak içebilirsiniz. Ancak kahvaltıya börek, krep, yumurta ve kek isterseniz tüm bunların ekstra olarak ücretlendirileceğini unutmamanızda da fayda var.

Stella’da serpme kahvaltıyı tecrübe ederken pek çok kişinin övgüsünü kazanan ev yapımı kekleri denemeniz tavsiye edilebilir. Self servis şeklinde işleyen kahvaltı sistemi bu nedenle yoğun günlerde bir müddet sıra beklemenize neden olabilir.

Stella Polonezköy'de neler yapılır
Stella Polonezköy’de neler yapılır

Stella Polonezköy’de Ne Yapılır? 

Stella Polonezköy’ü ziyarete geldiğinizde mangal keyfinden sonra etrafta dolaşabilir ve yemyeşil çimenlerde koşturabilirsiniz. Futbol, voleybol ve güreş gibi aktivitelerin gerçekleştirildiği yeşil alanda ahşap bir rüzgâr değirmeninin içerisinde langırt da oynayabilir ya da son derece eğlenceli çocuk parkına giderek çocuklarınızla ördekli dönme dolapta ya da raylı kaykayda hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Stella Polonezköy’ü keşfederken restoranın alt yamaçlarında yer alan ormanlık alana da gidebilir ve orman yolunda bulunan tabelaları izleyerek restoran otoparkının alt kısmından da girişi olan Polonezköy Tabiat Parkı’na erişim sağlayabilirsiniz.

Polonezköy İstanbul
Polonezköy İstanbul

Polonezköy Tabiat Parkı 

Stella Polonezköy’ü ziyaretiniz esnasında uğrayabileceğiniz popüler gezi noktaları arasında bulunan ve Polonezköy gezilecek yerler listesinde en ünlü adreslerden olan Polonezköy Tabiat Parkı, yemyeşil ormanları ile sizi kendisine hayran bırakabilecek kadar güzel. Ulu ağaçlar ile dolu mistik ve mis kokulu bir ortama sahip olan tabiat parkı, tertemiz orman havasını ciğerlerinize çekebileceğiniz bir mekân olarak her yıl çok sayıda misafire ev sahipliği yapıyor.

Polonezköy Tabiat Parkı 
Polonezköy Tabiat Parkı

Stella Polonezköy’de Fiyatlar 

Stella Polonezköy’ü ziyaretiniz esnasında restoran bölümünde yer alan et ürünlerinden satın almak isterseniz etlerin kilosunun 50 TL ila 150 TL arasında değiştiği söylenebilir. Bölgede yer alan diğer restoranlar ile kıyasladığınızda eh işte diyebileceğiniz fiyatlandırmalar dışında etlerin lezzetlerinin oldukça yerinde olduğu dile getirilebilir.

Tüm bunların yanı sıra Stella’da mangal yapmak istediğiniz zaman mangal için 30 TL gibi ek bir ücret alınacağını da aklınızda bulundurun. Kalabalık gruplarla gittiğiniz zaman fix menü ücreti uygulanan mekânda mangal için ekstradan ücret alınmazken bireysel olarak gitmeniz durumunda bu ücreti ödeyeceğinizi önceden bilmenizde fayda var.

Stella Polonezköy Mangal
Stella Polonezköy Mangal

Stella Polonezköy’de et ürünlerinin dışında dilerseniz çok sayıda meze çeşidinden de istediğinizi seçebilirsiniz. 4 kişilik salatalar, patates tava, günün mezeleri, yoğurt ve söğüş gibi yiyecekler ortalama 10 ila 20 TL arasında değişen fiyatlandırmalar ile size sunuluyor. Ancak artan zamlar nedeniyle mekandaki meze fiyatlarının da sık sık güncelleme aldıkları söylenebilir.

Stella Polonezköy’e Nasıl Gidilir? 

Hafta sonu için keyifli bir plan yapmak istiyor ve bu nedenle Stella Polonezköy’e nasıl gidilir diye merak ediyorsanız Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü geçtikten sonra Kavacık yoluna girerek 10-15 kilometre gittiğinizde Polonezköy’e kolaylıkla varabileceğiniz dile getirilebilir.

Stella Polonezköy’e Nasıl Gidilir

Kadıköy ya da çevresinden gelmeniz halinde ise Şile yoluna devam edip Beykoz sapağından Polonezköy’e dönebilirsiniz. Polonezköy’e geldikten sonra da meydanı bulabilir ve meydanın 250 metre ilerisinde solda kalan Stella Polonezköy’e giriş yapabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda Polonezköy kahvaltı mekanlarından bahsetmiştik. Siz de bir haftasonu kaçamağı yapmak istiyorsanız detayları yazımızda okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in