Çubucak Orman Kampı: Fiyatlar ve Olanaklar


kamp alanına erken gidin

Doğal güzellikleri ve turistik yerleri ile ünlü Muğla’nın Marmaris ilçesinden Datça’ya doğru devam ederken 23. kilometrede yer alan Hisarönü Körfezi, Çubucak Orman Kampı’na da ev sahipliği yapıyor. Hisarönü Körfezi’nin kıyı şeridine konumlanan orman kampı, hem çadır hem de karavanlar için özel olarak ayrılan alanı ile size muhteşem bir çadır kamp tatili sunuyor. Mavinin her tonunun yer aldığı masmavi koyları ve sevdiklerinizle birlikte keyifli bir hafta sonu aktivitesi için değerlendirebileceğiniz piknik alanları da yine Çubucak Orman Kampı’na gelmeniz durumunda ziyaret edebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

çubucak

Çubucak Orman Kampı 

Hisarönü Körfezi kıyısında bulunan Çubucak Orman Kampı’nda kamp ya da karavan alanlarından dilediğinizi tercih edebilir ve aileniz veya sevdiklerinizle birlikte unutamayacağınız bir kamp tatili geçirebilirsiniz. Birbirinden farklı çok sayıda ağaç ve bitki ürüne ev sahipliği yapan kamp alanında 1000 metrelik kıyı şeridinde uzun yürüyüşlere çıkabilir ve geceleri ay ışığının muhteşem manzarasına tanıklık edebilirsiniz.

Çadır ve karavan ile konaklama opsiyonlarını size sunan Çubucak Orman Kampı’nda 24 saat boyunca güvenle konaklayabileceğiniz söylenebilir. Mis gibi kokan çam ormanları ile çevrili kamp alanında benzersiz bir doğada keyifli yürüyüşlere çıkabilir ve şehrin gürültüsünden uzaklaşma fırsatını yakalayabilirsiniz. Günübirlik girişlere de açık olan kamp alanında dilerseniz kısa süreli dilerseniz de uzun süreli konaklama gerçekleştirebilirsiniz.

Çubucak Orman Kampı 

Çubucak Orman Kampı Olanakları 

Çubucak Orman Kampı’nı ziyarete gelmeniz durumunda su, elektrik ve kablosuz internet bağlantısı imkanlarından yararlanabilirsiniz. WC, mangal, ateş yakma, duş ve telefon olanakları ise kamp alanında size sağlanan diğer hizmetler arasında.

Çubucak Orman Kampı’nda gündelik ihtiyaçlarınızın pek çoğunu rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Eğlence ve spor aktivitelerini içeren etkinlikler ise gün içerisinde keyifle vakit geçirmeniz için ideal. Buna göre kamp alanında yer alan basketbol ve voleybol alanlarında kıran kırana maçlar yapabilir ya da langırt ve bilardo oyunlarını oynayarak kamp içerisinde geçen dakikalarınızı çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Çubucak Orman Kampı Olanakları 

Çubucak Orman Kampı 2018 Yılı Fiyatları 

Çubucak Orman Kampı’na konaklama amacıyla gelmeyi düşünüyor ve bu nedenle kamp alanındaki fiyatlandırmalar hakkında daha detaylı bilgi arıyorsanız 2018 yılında misafirlere sunulan fiyat tablosunun aşağıdaki gibi olduğu söylenebilir:

 • Sahil kıyısında çadır alanı: 61.50 TL
 • Standart çadır alanı: 45.00 TL
 • Karavan alanı: 53.00 TL
 • Sezonluk sahil kıyısında çadır alanı: 7.000 TL
 • Sezonluk standart çadır alanı: 5.000 TL
 • Sezonluk karavan alanı: 7.000 TL
 • Sezonluk sahil kıyısında karavan alanı: 9.000 TL

Çubucak Orman Kampı 2018 fiyat listesi yukarıdaki gibiyken kampa gelecek olan tatilcilerin fiyatlandırmalar ile alakalı bazı bilgileri de göz önünde bulundurmaları gereklidir. Buna göre,

 • Fiyatlara 12.00 TL’lik elektrik ve su ortak kullanım ücreti dahildir.
 • Konaklama ücretleri günlük olarak alınır.
 • Fiyatlar 4 kişiye kadar geçerlidir. 4 kişiden fazla her kişi için çadır ya da karavan ücretinin yüzde 25’i kadar ücret alınır.
 • Fiyatlar kendi karavan ya da çadırları ile gelenlerin yer ücretleri anlamına gelir.
 • Sezon fiyatları 1 Mayıs ila 31 Ekim tarihleri arasındaki dönemi kapsar. (184 gün)
 • Fiyatlar Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından açıklanan ücretlere göre belirlenir.
 • Kamp malzemeleri ve buzdolabı hizmetleri de isteğe göre temin edilerek fiyatlara eklenir.

Çubucak Orman Kampı’na Nasıl Gidilir

Çubucak Orman Kampı’na Nasıl Gidilir? 

Çubucak Orman Kampı, Datça ile Marmaris karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşılabilen bir konumdadır. Marmaris-Datça yoluna girildiği zaman Değirmenyanı Köyü’ne geçildikten sonra karşınıza çıkacak olan Askeri Dinlenme Tesisleri’ne gelmeniz durumunda hemen yanında bulunan orman kampına da giriş yapabilirsiniz.

Marmaris’ten ortalama 24 dakikada orman kampına ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracınız ile kampa gelmek istemeniz durumunda ise Marmaris’ten Çubucak’a giderken Ulusal Egemenlik Caddesi üzerinden ilerleyebilir ve 600 metre ileride yer alan döner kavşaktan Yeni Datça yolunda bulunan 4. çıkışa girebilirsiniz. Girdiğiniz yol boyunca ilerlemeniz halinde Çubucak Orman Kampı ile karşılaşabilirsiniz.

Çubucak Orman Kampı’na Ne Zaman Gidilir? 

Marmaris ve Datça civarındaki en popüler çadır kamp alanlarından birisi olan Çubucak Orman Kampı’nı tatil amacıyla tercih etmeyi düşünüyor ancak en doğru zamanın hangi aylar olacağını merak ediyorsanız Nisan ve Ağustos ayları arasında kalan dönem tavsiye edilebilir. Son derece sıcak ve hareketli geçen Nisan-Ağustos döneminde güneşin altında uzanabilir, cam gibi parıldayan denizde kulaç atabilir ya da sevdiklerinizle birlikte sahil şeridinde uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Çubucak Orman Kampı’na Ne Zaman Gidilir

Kamp tatilinde kalabalıktan uzak kalmak ve kendinizi dinlemek istiyorsanız da Çubucak Orman Kampı’na sonbahar ayları olan Eylül ve Ekim ayları arasında gitmeniz tavsiye edilebilir. Bu aylarda kampı ziyaret etmeniz halinde yavaş yavaş sararan muhteşem bir dağ manzarasına eşlik edebilir ve sevdiklerinizle birlikte unutulmaz hatıra fotoğrafları çekilebilirsiniz.

Daha önceki yazımızda da Kabak Koyu Kamp Alanlarından bahsetmiştik. Dilerseniz bu yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca Camping Türkiye’nin Çubucak’ta kamp ile ilgili koyduğu videoya da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in