Kastro Kamp Alanı: Kıyıköy, Çamlıköy Plajı


kamp yapmak

Kamp yapmak, doğa severlerin, beton yığınlarının arasından bir nebze de olsa uzaklaşarak doğa içinde konaklamak isteyenlerin en sevdiği aktiviteler arasında. Göl ya da dere kenarında, ağaçların olduğu yeşil orman bölgelerinde kamp yapmak gerçekten güzel bir deneyim. Kastro kamp alanı da kamp severlerin tercih edebileceği yerler arasında.

Ben de iki kez kamp yapmanın keyfine varanlardanım. Bir kez de günübirlik ormanda piknik yapmıştık. Bolu’da bulunan Yedigöller, şu ana kadar kamp yaptığım en iyi yerler arasındaydı. Tabi çok fazla kamp deneyimim olmadığından, eminim çok güzel başka yerler de ülkemizde mevcut.

Kastro, Kıyıköy de kamp yapılacak alanlar arasında. Nehir kenarında kamp yapmanın keyfine varabilir, Kastro’da doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

kastro kamp alanı

Kastro kamp yapmak için İstanbul’da oturanların haftasonu kamp için gidilebilecek yerler arasında bir alternatif kamp yeri. İstanbul’dan yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası ulaşabileceğiniz Kastro kamp yeri, Nisan ve Mayıs dönemlerinde doğanın yeni yeni canlandığı zamanda keyifli olabilir. Hem de bu dönemlerde daha az kalabalık olabileceğinden bu dönemleri tercih ederseniz daha sakin ve huzurlu bir kamp yapabilirsiniz. Yaz aylarında oldukça kalabalık olduğu söylenen Kastro kamp alanı, pek tercih edilecek noktalardan biri olmayabilir.

Kamp’ta geceleri güzel bir ateş yakabilir, bir yandan içinizi ısıtırken bir yandan da sandalyelerinizle ateş etrafında toplanıp, sevdiklerinizle muhabbet etmenin keyfine varabilirsiniz.

Kastro Kamp Alanı Nerede

Aslında bölgenin eski adı Kastro ve şimdiki adı Çamlıköy imiş. Çamlıköy Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı bir yer ve kamp yapılacak yerin dışında 3 kilometrelik bir de plajı bulunuyor. Bu yüzden yüzmek ve güneşlenmek isterseniz ve bir de üstüne kamp yapmak isterseniz burası aradığınız yer olabilir. Kastro plajı aşağıdaki haritadan nerede daha iyi bakabiliriz:

Kastro Kamp Alanı Fiyatları

Kastro’da kamp yapmak için 2016 yılı ücretlerine göre eğer konaklama yapacaksanız 37 TL, konaklama yapmayacaksanız 12 TL ödüyormuşsunuz. 2018 yılında da girişlerin 22 TL olduğu belirtilmiş. Güncel fiyatları bilenler varsa yorumlarda bizleri de bilgilendirebilirler.

Daha önceden Kaz dağları kamp alanlarından bahsetmiştik. Farklı bir yere gidip, oksijeni bol bir yerde kamp yapmak isteyenler Kaz dağları kamp alanları yazımıza da göz atabilirler.
Dilerseniz Trail of Us youtube kanalının da kampla ilgili paylaştıkları kısa videoya buradan göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in